Барса вкара пет гола на Бетис, Меси се отчете с два

Не бъди безразличен, сподели статията с твоите приятели!
0
(0)

d0b1d0b0d180d181d0b0 d0b2d0bad0b0d180d0b0 d0bfd0b5d182 d0b3d0bed0bbd0b0 d0bdd0b0 d0b1d0b5d182d0b8d181 d0bcd0b5d181d0b8 d181d0b5 d0be

Барселона победи с 5:2 Бетис в мач от деветия кръг на Ла Лига. Каталунците започнаха без Лионел Меси, но се наложи да влиза още на почивката, когато резултатът беше 1:1. Аржентинецът вкара два гола, с по един се отчетоха Усман Дембеле, Педри и Антоан Гризман, който изпусна и дузпа, по пък подаде за първото попадение. Гостите пък играха с човек по-малко след 60-ата минута.

Още в петата минута Антоан Гризман можеше да открие резултата, но встрани от вратата. Секунди по-късно Ансу Фати също бе близо до гола, но и той не намери целта. В 8-ата Бускетс бе близо до това да си отбележи автогол, а секунди по-късно Уилям Карвальо стреля с глава след центриране от корнер, но Тер Щеген спаси.

Барселона поведе в 22-ата минута. Дембеле стреля мощно с левия крак, а топката мина през пръстите на Браво, за да се озове в мрежата на Бетис. Четири след това Гризман пропусна да удвои аванса на каталунците. В 30-ата минути Ансу Фати бе фаулиран в наказателното поле на Бетис. Главният съдия посочи бялата точка. С изпълнението се нае Антоан Гризман, но пропусна. Така се стигна до добавеното време на първото полувреме, когато Бетис изравни чрез Санабрия, който засече центриране в наказателното поле.

Лионел Меси появи на терена през втората част и това веднага оказа влияние. Той пропусна подаване на Алба към него и по този начин остави Гризман на празна врата. Този път французинът този път нямаше как да изпусне – 2:1. Десетима минути след това главният съдия отсъди втора дузпа за Барселона след игра с ръка на Манди, който беше изгонен. Този път зад топката застана Лионел Меси и не остави шансове на Браво. В 72-ата минута Алекс Морено проби отляво и подаде към Лорен, който вкара втори гол за Бети. В 82-ата Лионел Меси отново се разписа.

Крайният резултат оформи Педри в заключителните минути на двубоя. Това беше първото му попадение в Ла Лига.