Ботев Пловдив записа изключително важна победа срещу Ботев Враца

Не бъди безразличен, сподели статията с твоите приятели!
0
(0)

d0b1d0bed182d0b5d0b2 d0bfd0bbd0bed0b2d0b4d0b8d0b2 d0b7d0b0d0bfd0b8d181d0b0 d0b8d0b7d0bad0bbd18ed187d0b8d182d0b5d0bbd0bdd0be d0b2d0b0

Ботев Пловдив обърна Ботев Враца и стигна до крайния успех с 2:1 като гост в двубой от 23-ия кръг на efbet Лига. Врачани поведоха в 24-ата минута с гол на Валери Домовчийски, но само минути след това Джонатан Перейра изравни. В 72-ата минута Петър Атанасов пропусна дузпа, а пет минути по-късно Мите Цикарски се разписа с глава, за да донесе победата на пловдивчани.

В двубоя обаче не бяха зачетени две попадения заради засада, в ситуации, в които такава нямаше. В 10-ата минута Маркиньос вкара топката във вратата на Красимир Костов, но попадението му не бе зачетено неправилно заради засада. В 90-ата минута Самир Аясс се разписа, но и неговото попадение не бе зачетено.

В 3-ата минута Славчо Шоколаров застана зад топката, за да изпълни пряк свободен удар. Той пусна къс пас към Емануел Току, който стреля от границата на наказателното поле, но ударът му блокиран.

В 10-ата минута Маркиньос вкара топката във вратата на Красимир Костов, но попадението му не бе зачетено неправилно заради засада. Четири минути след това комбинация между Току и Маркиньос завърши с изстрел на бразилеца в ръцете на Красимир Костов.

В 23-ата минута Ботев Враца поведе в резултата. Джонатан сбърка паса си и подаде към Петър Атанасов, той върна към Дани Генов, който стреля, но в тялото на Аргилашки. Топката стигна до Валери Домовчийски, който я вкара в опразнената врата.

Две минути по-късно Джонатан се реваншира за грешката си. След центриране в наказателното поле Мите Цикарски свали с глава за бразилеца, който по земя прати топката във вратата на Краси Костов.

В 35-ата минута Юлиан Ненов стреля към близкия ъгъл и Аргилашки спаси.

В 50-ата минута Аласан Н'Диайе стреля с глава след центриране на Петър Атанасов, но над вратата. В 58-ата минута Маркиньос върна към Току, който стреля към вратата на Костов, но Венци Керчер подложи тялото си, за да може топката да излезе в корнер. След центрирането от ъгловия удар, Костов боксира.

В 72-ата минута реферът Иво Андреев посочи бялата точка след нарушение на Кевин Янсон срещу Самир Аясс. Зад топката застана Петър Атанасов, който обаче бе спрян от Георги Аргилашки.

В 77-ата минута Красимир Костов се намеси отлично след изстрел на Маркиньос. Минута по-късно след центриране от корнер Мите Цикарски вкара с глава във вратата на Костов.

В 90-ата минута Самир Аясс вкара топката във вратата на Аргилашки, но попадението на врачани не бе зачетено заради несъществуваща засада.