Лудогорец успя да вземе минимален аванс срещу Шахтьор Солигорск с гол в продължението

Не бъди безразличен, сподели статията с твоите приятели!
0
(0)

d0bbd183d0b4d0bed0b3d0bed180d0b5d186 d183d181d0bfd18f d0b4d0b0 d0b2d0b7d0b5d0bcd0b5 d0bcd0b8d0bdd0b8d0bcd0b0d0bbd0b5d0bd d0b0d0b2d0b0

Лудогорец стартира с победа участието си в Шампионска лига. В първи мач за новия сезон и от първи квалификационен кръг от турнира "орлите" победиха с 1:0 беларуския Шахтьор Солигорск в Разград. Българският първенец удари две греди, попадение на Сотириу бе отменено заради засада, но в последните секунди ликува с попадение на Каули Оливейра.

Лудогорец започна силно двубоя, а най-деен бе Текпетей. Той пробва мерника си още в първите минути, но ударът му профуча покрай вратата. Каули и Десподов също пропуснаха добри възможности.

В 32-ата минута Десподов стреля отлично от фаул, но топката срещна напречната греда.

Натискът се увеличи след почивката, а гостите се окопаха в своята половина. Текпетей пропусна страхотен шанс, като вратарят на Шахтьор спаси сигурен гол с много добър рефлекс. Оливие Вердон нацели гредата в 59-ата минута, когато получи отлична топка на точката на дузпата.

В 79-ата минута Сотириу надскочи защитник на Шахтьор и с глава реализира, но попадението бе отменено заради засада.

В 93-ата минута Лудогорец стигна до победния гол. Чибота бе изведен по фланга, веднага пусна пред вратата, където Каули от няколко метра не сгреши и донесе победата с 1:0.