Нов удар по самочувствието на Барселона! Бенфика нанесе тежка загуба на каталунците

Не бъди безразличен, сподели статията с твоите приятели!
0
(0)

d0bdd0bed0b2 d183d0b4d0b0d180 d0bfd0be d181d0b0d0bcd0bed187d183d0b2d181d182d0b2d0b8d0b5d182d0be d0bdd0b0 d0b1d0b0d180d181d0b5d0bbd0be

Тимът на Барселона допусна втора тежка загуба с 0:3 в Шампионската лига, след като беше разбит от Бенфика в Лисабон. В първия кръг испанците отнесоха също три гола, но от Байерн (Мюнхен) на “Камп Ноу”. Така те са на последно място в група “Е”. Дарвин Нунес вкара в 3-ата минута и 79-ата от дузпа, а в 69-ата точен беше и Рафа Силва. В 86-ата бранителят на испанците Ерик Гарсия беше изгонен за втори жълт картон. В другата среща от групата Байерн прегази Динамо (Киев) с 5:0.

Португалците поведоха още при първия си изстрел – в 3-ата минута, когато точен беше Нунес. Южноамериканецът изскочи зад защитата, после овладя топката, задмина Ерик Гарсия и с лекота прониза Марк-Андре тер Стеген в близкия ъгъл – 1:0.

Играчите в жълто можеха да изравнят в 10-ата, но Люк де Йонг направи рядко срещан пропуск. С нисък пас Френки де Йонг елиминира вратаря и за нападателя остана само да насочи топката в опразнената мрежа, но Лукас Верисимо успя да избие.

Барса продължи да натиска и в 27-ата Мемфис пропусна да изравни от ситуация, при която срещу себе си имаше само един защитник и стража. В 30-ата Люк де Йонг отново се провали от изгодна ситуация, стреляйки в аут, макар да останаха съмнения за засада при атаката. Междувременно Жерард Пике вече имаше жълт картон и направи още едно нарушение, заради което Куман побърза да го извади от игра, за да не се стигне до изгонването му. На негово място се появи младият халф Гави, което наложи връщането на Френки де Йонг в центъра на отбраната.

Второто полувреме едва не започна като първото – с ранен гол за домакините. Далечно подаване в 52-ата подлъга Тер Стеген да напусне наказателното си поле, но той беше изпреварен от Нунес, който го подмина и шутира, но кълбото се отби в страничната греда.

Люк де Йонг продължи да вбесява запалянковците на Барселона, след като в 56-ата минута не успя да вкара от по-малко от метър, макар в ситуацията да беше маркирана засада.

Постепенно натискът на "лос кулес" отслабна и те получиха втори гол. Бившият халф на Интер Жоао Марио направи двойно подаване и шутира, а Рафа Силва довкара при добавката – 2:0.

Положението на каталунците стана неспасяемо в 79-ата, когато Дарвин Нунес покачи на 3:0 от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Сержиньо Дест.

Източник fakti.bg / Уведомете за фалшива новина

Как ще оцените статията?

Кликнете на звездичката, за да оцените

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

Последвай ни и във фейсбук

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Next Post

Инфарктна победа за Манчестър Юнайтед, отново Роналдо е героят за "червените дяволи"

0 (0) Манчестър Юнайтед успя да изтръгне инфарктен успех в последните секунди с 2:1 срещу Виляреал в двубой от втория кръг на Шампионската лига. Вечерта за Кристиано Роналдо беше специално, след като той подобри рекорда за най-много мачове в турнира. Пако Алкасер откри резултата за гостите в 53-та минута. Алекс […]
d0b8d0bdd184d0b0d180d0bad182d0bdd0b0 d0bfd0bed0b1d0b5d0b4d0b0 d0b7d0b0 d0bcd0b0d0bdd187d0b5d181d182d18ad180 d18ed0bdd0b0d0b9d182d0b5