Реал Мадрид се спаси от поражение срещу Реал Сосиедад в 89-ата минута

Не бъди безразличен, сподели статията с твоите приятели!
0
(0)

d180d0b5d0b0d0bb d0bcd0b0d0b4d180d0b8d0b4 d181d0b5 d181d0bfd0b0d181d0b8 d0bed182 d0bfd0bed180d0b0d0b6d0b5d0bdd0b8d0b5 d181d180d0b5d189

Винисиус Жуниор спаси Реал Мадрид от поражение в двубоя срещу Реал Сосиедад. Мачът от 25-ия кръг на Примера дивисион завърши при резултат 1:1, като бразилецът донесе точката на своя тим в 89-ата минута на срещата. Преди това Порту изведе гостите напред.

Първото полувреме бе много равностойно, като двата тима създадоха по няколко опасни положения пред вратата на съперника, но до гол така и не се стигна. В 22-ата минута Реал бе много близо до попадение, но ударът на Мариано с глава от близко разстояние срещна напречната греда.

В 55-ата минута Сосиедад поведе. Начо Монреал центрира отлично в наказателното поле на "кралете", където Порту се оказа най-съобразителен и с изстрел от точката за изпълнение на дузпа се разписа за 1:0. Малко по-късно Реал можеше да изравни. Каземиро се оказа на добра позиция в наказателното поле и стреля с глава, но топката мина на сантиметри покрай гредата.

Домакините в крайна сметка стигнаха до изравнителен гол в 89-ата минута на мача. Лукас Васкес намери Винисиус на добра позиция. Крилото стреля, като след рикошет топката попадна във вратата на Алехандро Ремиро.

След равенството Реал Мадрид събра 53 точки и се намира на трета позиция – на пет от лидера Атлетико Мадрид. Сосиедад пък са пети с 42.