0
(0)

d181d0b0d183d0b4d0b8d182d181d0bad0b0 d0b0d180d0b0d0b1d0b8d18f d0bed0bfd0b0d0b7d0b8 d0bfd0b5d180d184d0b5d0bad182d0bdd0b8d18f d181d0b8

Саудитска Арабия продължава да громи в Група Б от световните квалификации в зона Азия, като този път жертвата бе вдъхновеният отбор на Китай.

Ал Наджи вкара два от головете за успеха с 3:2 за „шейховете“, но овациите обра натурализираният бразилец Куофу, който вкара прекрасен прехвърлящ гол двайсетина секунди, след като се появи на терена през втората част.

Ал Брикан обаче върна двата гола аванс на домакините преди да се стигне до страхотна драма в последните минути от срещата. Попадението на Ву Уи бе разглеждано в продължение на няколко минути от ВАР, докато накрая узбекистанският съдия Танташев не се реши да зачете гола. Повод за размишленията бе фактът, че нападател на китайците бе в засада при удара на Уи, а кълбото мина между краката му, макар и от далечна дистанция.

Последваха цели 9 минути добавено време, в които Китай имаше възможност да стигне и до победата, но трите точки останаха в Джуда.

В останалите срещи от квалификационната зона Япония надви Австралия с 2:1, Иран и Южна Корея завършиха 1:1, Оман спечели с 3:1 над Виетнам, Сирия допусна домакинска загуба с 2:3 от Ливан, а Обединените арабски емирства поделиха точките с Ирак след 2:2.