Черно море и Ботев (Пловдив) не се победиха

Не бъди безразличен, сподели статията с твоите приятели!
0
(0)

d187d0b5d180d0bdd0be d0bcd0bed180d0b5 d0b8 d0b1d0bed182d0b5d0b2 d0bfd0bbd0bed0b2d0b4d0b8d0b2 d0bdd0b5 d181d0b5 d0bfd0bed0b1d0b5d0b4

Черно море завърши 0:0 при гостуването си на Ботев (Пловдив) в мач от 12-ия кръг на efbet Лига. През целия двубой “моряците” владееха инициативата и търсиха гола, но пропуски пред вратата на Аргилашки, а веднъж и гредата, лишиха варненци от трите точки.

Исмаил Иса отправи първия удар по посока на една от двете врати в 9-ата минута, но изстрелът му мина встрани от вратата. В 13-ата минута Стефан Велев и Матиас Курьор разиграха добре топката отляво, а голмайсторът на варненци центрира в наказателното поле, където Исмаил Иса отправи изстрел с глава, но Аргилашки успя да боксира. В 23-ата минута Илиан Илиев се възползва от грешка на Шоколаров намери вляво Исмаил Иса, който върна топката към Панайотов, а последният опита техничен удар, но встрани от вратата на Аргилашки.

В 33-ата минута Исмаил Иса опита удар след избита топка в наказателното поле, но той по-скоро се превърна в добро центриране към Даниел Димов, който с глава отблизо нацели напречната греда. В 41-вата минута Ботев създаде първото си добро положение пред вратата на Иван Дюлгеров. Димитър Тонев намери Маркиньос Педросо вляво, той стреля с левия крак, но стражът на Черно море успя да улови.

От самото начало на втората част Черно море упражни преса и в 51-вата минута “моряците” успяха да откраднат топката. Илиан Илиев намери Курьор на границата на наказателното поле, той се обърна и стреля технично в далечния ъгъл, но Аргилашки с върха на пръстите си изби в корнер. След центрирането от ъглов Даниел Димов засече с крак топката от движение, но тя премина много близо над напречната греда. В 56-ата минута влезлият на смяна Леандро Андраде получи вдясно по атаката, напредна и стреля по диагонала, но Аргилашки отново успя да изби в корнер.