Кирил Петков разкри канен ли е да бъде премиер

Не бъди безразличен, сподели статията с твоите приятели!
0
(0)

d0bad0b8d180d0b8d0bb d0bfd0b5d182d0bad0bed0b2 d180d0b0d0b7d0bad180d0b8 d0bad0b0d0bdd0b5d0bd d0bbd0b8 d0b5 d0b4d0b0 d0b1d18ad0b4d0b5 d0bf

Никой не се е свързвал с мен за разговори за премиер за бъдещ редовен кабинет. Това заяви служебният икономически министър Кирил Петков на въпрос дали може той да е номинацията на Демократична България за министър-председател.

В интервю за "Свободна Европа" той бе категоричен, че не би влязал в бъдещо правителство без служебния финансов министър Асен Василев, с когото освен че са приятели, имат и обща визия за финансите и икономиката. От думите на Петков стана ясно, че той много уважава и сегашния образователен министър проф. Николай Денков. Всъщност тримата водеха разговори с екипа на Има такъв народ, с който обаче се разминаха по политики и така те не бяха включени в проектокабинета на Слави Трифонов.

Министър Петков коментира отново темата с Българската банка за развитие (ББР) и кръга от фирми около Делян Пеевски.

"За фирми като "Булгартабак" нямаме директна собственост от него, но моите подозрения са, че той е имал влияние при взимането на кредити. Другото нещо е, че адвокатът на г-н Гайтански е собственик на една от другите големи фирми. За тези заеми директно не можем да открием лицата, които познаваме добре от медиите. Но най-важното за мен е каква част от тези пари ние можем да си ги върнем. Повечето са били дадени като големи неправомерни заеми, но то все пак са обезпечени", заяви той.

"Проблемът ми е за два от кредитите – над 100 милиона лева. Минаваме през портфолиото. Искаме да открием всички странни решения", каза още икономическият министър, но не пожела да конкретизира фирмите, за които говори.

Предстои изготвянето на пълен доклад и ако се види, че има неправомерни действия, то той ще бъде даден на прокуратурата, разкри още Петков.

Все пак той каза, че не става въпрос за "лов на вещици".

"Но тезата ми е, че рискове са били поемани от страна на тази банка, която нормална банка не би поела. Има зависимости извън банката – на този надзор, който го видяхме по медиите – или са били много оптимистично настроени към бизнесплана на компаниите, или някой им е казал: Давайте тези кредити, на тези банки", предположи Кирил Петков.

Той обърна внимание и необходимостта от промяна на действията на Държавната консолидационна компания (ДКК). Там се очаква днес да се назначи прокурист, каза Петков.

"Ясен (Спасов, бел. ред.), който е изпълнителен директор на ДКК, се разболя от шарка. Не може в момента да говори с нас", отбеляза още той.

Кирил Петков вижда проблем в това, че ДКК е играла с цесии от фалиралата КТБ.

"Не виждам причина ДКК защо съществува", призна министърът.

Източник fakti.bg / Уведомете за фалшива новина

Как ще оцените статията?

Кликнете на звездичката, за да оцените

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

Последвай ни и във фейсбук

Не бъди безразличен, сподели статията с твоите приятели!

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Next Post

Наводненията: провали ли се Германия?

0 (0) Да, няма нищо по-човешко от това да тръгнем да търсим виновниците след една толкова опустошителна природна катастрофа. Само дето така няма да помогнем никому, най-малко пък на жертвите, на засегнатите семейства и на всички онези, чието съществувание за минути беше съсипано от чудовищните водни маси. Това дървено философстване […]
d0bdd0b0d0b2d0bed0b4d0bdd0b5d0bdd0b8d18fd182d0b0 d0bfd180d0bed0b2d0b0d0bbd0b8 d0bbd0b8 d181d0b5 d0b3d0b5d180d0bcd0b0d0bdd0b8d18f

Абонирай се за новини

НЕ ПРОПУСКАЙТЕ НОВИНИТЕ

Научете първите новините в България и Света !

Ние НЕ пращаме спам! Прочетете нашата политика за поверителност за повече информация.