Не бъди безразличен, сподели статията с твоите приятели!
0
(0)
d182d0bed182d0bdd18ad0bc d0bfd180d0bed0bdd0b8d0b7d0b0 d0bcd0b0d0bdd187d0b5d181d182d18ad180 d181d0b8d182d0b8 d0bcd0bed183d180d0b8

"Тотнъм" победи "Манчестър Сити" на своя стадион в 9-ия кръг на Висшата лига – 2:0. За първи път в историята на голямото им съперничество Жозе Моуриньо два пъти поред побеждава Пеп Гуардиола.

"Шпорите" са лидери в класирането поне до утре, когато е мачът на "Лестър" – авансът им е с две точки повече от "Челси" и "лисиците". А "Сити" е десети на 8 т. от върха и мач по-малко.

Типично в стила на Специалния, тимът му остави топката на съперника и заложи на контри. Това донесе успех.

Хюн Мин Сон откри в още в 5-ата минута при маркова атака на "Тотнъм", при която кореецът получи извеждащ пас зад защитата, а таранът Хари Кейн излъга бранителите на съперника, връщайки се назад.

Малко след това гол на гостите беше отменен заради игра с ръка на Габриел Жезус.

До края на полувремето "Сити" почти нямаше опасности, а "Тотнъм" контраатакуваше опасно.

Това продължи и след почивката – неособено ефективна игра на вицешампиона и доста организирана от страна на Кейн и компания.

В 65-ата минута Джовани Ло Селсо влезе в игра и секунди по-късно удвои при поредната бърза акция, а този път Хари Кейн влезе в ролята на асистент.

До края ще се запомни само едно спасяване на Юго Лорис, отразил от упор удар на Рубен Диаш.

През седмицата Моуриньо и Гуардиола размениха реплики. Португалецът видя "нечестна игра" във факта, че Рахим Стърлинг бе освободен от националния отбор на Англия заради травма. Моу очакваше нападателят да започне като титуляр днес – всъщност той влезе като смяна през второто полувреме.

Специалния обвини селекционера Гарет Саутгейт, че се поддава на определен натиск от мениджъри да не използва футболисти от "привилегировани" клубове. На това Гуардиола, подписал нов договор със "Сити" за още две сезона онзи ден, отговори, че колегата му трябва да попита лекарите на манчестърския отбор. Освен ако вече не е станал и доктор.